U varaždinskoj tvrtki Kopitehna prošlog su tjedna održane radionice s temom implementacije i korištenja Canon PRISMAsync i PRISMAprepare modula koji prate radne procese u tiskarama. Osvrt na radionice rekao nam je gosp. Žarko Martinjak, vlasnika Kopitehne.
„Edukacije su iznimno važne, ne samo za stjecanje novih znanja, već i kao podsjetnik na postojeće vještine koje često zanemarujemo. Ovakva okupljanja pomažu nam povezati se s kolegama, razmijeniti iskustva i analizirati izazove s kojima se suočavamo u radu s korisnicima. Također, ovakvi treninzi osnažuju naše osoblje, povećavajući im samopouzdanje i sposobnost da korisnicima bolje predstave prednosti tehnologije koju prodajemo.
Prvi dan edukacije posvetili smo tehničkom osoblju, uključujući Canon partnere iz regije, s naglaskom na usporedbu Canon PRISMAsync workflow-a i Fiery workflow-a te analizu koristi koje donosi PRISMAsync. Drugi dan bio je namijenjen korisnicima Canon tehnologije. Nastojali smo im prikazati kako PRISMAsync workflow i PRISMAprepare mogu unaprijediti procese, optimizirati tijek rada i u konačnici povećati profitabilnost“, rekao nam je gosp. Martinjak.
Koje benefite softvera PRISMAsync i PRISMAprepare možete istaknuti?
PRISMA softver sastoji se od više softverskih modula. Oni olakšavaju centralizaciju zadataka tiska, praćenje dokumenata, planiranje tiska u stvarnom vremenu u ovisnosti o različitim parametrima, rješavanje zastoja, zamjenjujući manualne zadatke koje je danas, s obzirom na složenost procesa, gotovo nemoguće ručno pratiti. Sustav je modularan i omogućava da se kroz jedan sustav upravlja s jednim ili više jednakih ili različitih uređaja, od uređaja koji spadaju u segment digitalnog tiska manjih naklada, sve do visokoproduktivnih profesionalnih tiskarskih uređaja marke Canon. Današnja tiskarska industrija zahtijeva sve bržu isporuku različitih dokumenata varijabilnih naklada s visokim stupnjem prilagodbe, a to je neizvedivo bez snažnog softvera poput ovog u pozadini.
Kako teče uvođenje PRISMAsync softverskih modula u pogone?
Iako su uhodani procesi u tiskarama česta prepreka uvođenju softvera, manjak radne snage potiče tvrtke na automatizaciju koja povećava produktivnost i učinkovitost. Uvođenje softverskih modula često se postepeno implementira. Time se olakšava investicija, a korisnici usvajaju sustav u fazama. Ova fleksibilnost je posebno korisna jer PRISMAsync podržava širok raspon različitih uređaja, omogućujući jedinstveno upravljanje cjelokupnim tiskom.